• evden eve
  • free hosting coupons
  • نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

تشکر شده 0 بار در 0 پست

چگونگی ارتباط بین سانترال پاناسونیک و سروز الستیکس

سلام دوستان عزیز و گل
      من یه طرحی برای شرکتمون در نظر گرفتم. یه سانترال داریم میخریم (panasonic tda-100) . میخوام اینو به یه سرور الستیکس ارتباط بدم. با توجه به اینکه کل محوطه شرکتمون دارای شبکه وایرلسه ، میخوام بوسیله سرور الستیکس به موبایلها از طریق sip ، خطوط داخلی وایرلس بدم. یعنی هر موبایل یه شماره داخلی داشته باشه .میخوام این موبایلها به داخلی های سانترال هم ارتباط داشته باشن و بتونن بهشون بصورت زنگ بزنن. آیا اینکار شدنیه ؟ اگه شدنیه به چه صورت ؟ برای سانترال و یا سرور الستیکس باید چه فطعاتی تهیه کنم ؟ لطفا بهترین و کم هزینه ترین راه حل رو بگید. ممنونم

تشکر شده 99 بار در 85 پست
      نقل قول نوشته اصلی توسط mostafard30 نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز و گل
      من یه طرحی برای شرکتمون در نظر گرفتم. یه سانترال داریم میخریم (panasonic tda-100) . میخوام اینو به یه سرور الستیکس ارتباط بدم. با توجه به اینکه کل محوطه شرکتمون دارای شبکه وایرلسه ، میخوام بوسیله سرور الستیکس به موبایلها از طریق sip ، خطوط داخلی وایرلس بدم. یعنی هر موبایل یه شماره داخلی داشته باشه .میخوام این موبایلها به داخلی های سانترال هم ارتباط داشته باشن و بتونن بهشون بصورت زنگ بزنن. آیا اینکار شدنیه ؟ اگه شدنیه به چه صورت ؟ برای سانترال و یا سرور الستیکس باید چه فطعاتی تهیه کنم ؟ لطفا بهترین و کم هزینه ترین راه حل رو بگید. ممنونم
      سلام دوست عزیز
      قبل از اینکه سانترال خرید کنید باید بگم که برای کاهش هزینه و سهولت کار از سانترال tde استفاده کنید ( tde100) . اگر قصد دارید که حتما سانترال به الستیکس وصل بشه شما باید یک کارت pri تهیه کنید برای سانترال و یک گیتوی و یا کارت e1 . که سانترال و الستیکس توسط کارت pri و کارت یا گیتوی به هم متصل میشن..
      راه کار دوم استفاده از تجهیزات خود پاناسونیک هست که فکر می کنم دستگاه وایرلسی را می تونید به سانترال وصل کنید و با توجه به مدل دستگاه تعداد 2 و 4 و ... کانال به شما میده .
      ولی یک سوال : چرا سانترال می خرید ؟ بهتر نیست کل بستر ویپ استفاده بشه ؟؟

3. تشکرها از این نوشته :

mostafard30 (17-04-2015)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshatery نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      قبل از اینکه سانترال خرید کنید باید بگم که برای کاهش هزینه و سهولت کار از سانترال tde استفاده کنید ( tde100) . اگر قصد دارید که حتما سانترال به الستیکس وصل بشه شما باید یک کارت pri تهیه کنید برای سانترال و یک گیتوی و یا کارت e1 . که سانترال و الستیکس توسط کارت pri و کارت یا گیتوی به هم متصل میشن..
      راه کار دوم استفاده از تجهیزات خود پاناسونیک هست که فکر می کنم دستگاه وایرلسی را می تونید به سانترال وصل کنید و با توجه به مدل دستگاه تعداد 2 و 4 و ... کانال به شما میده .
      ولی یک سوال : چرا سانترال می خرید ؟ بهتر نیست کل بستر ویپ استفاده بشه ؟؟
      من خودم دوس دارم الستیکس بزارم. ولی خیلی گرون تر در میاد.چون 16 تا خط شهری داریم به همراه 100 خط داخلی . اگه گتوی قیمت پایین بزارم هم همش دچار مشکلم. چون جنس های چینی افتضاحن.
      برا همین گفتم از الستیکس فقط برای این استفاده کنم که بتونم به موبایلها داخلی بدم. همین. راستی با همین سانترال پاناسونیک میشه به موبایلها داخلی داد ؟ اگه میشه تا چند تا موبایل ؟ ولی خوبی الستیکس اینه که بی نهایت میشه داخلی وایرلس داد
      ویرایش توسط mostafard30 : 17-04-2015 در ساعت 15:20

تشکر شده 257 بار در 229 پست
      من خودم دوس دارم الستیکس بزارم. ولی خیلی گرون تر در میاد.چون 16 تا خط شهری داریم به همراه 100 خط داخلی . اگه گتوی قیمت پایین بزارم هم همش دچار مشکلم. چون جنس های چینی افتضاحن.
      برا همین گفتم از الستیکس فقط برای این استفاده کنم که بتونم به موبایلها داخلی بدم. همین. راستی با همین سانترال پاناسونیک میشه به موبایلها داخلی داد ؟ اگه میشه تا چند تا موبایل ؟ ولی خوبی الستیکس اینه که بی نهایت میشه داخلی وایرلس داد
      16 تا خط می تونید با گیت وی های نیوراک به راحتی و با بالاترین کیفیت توی شبکه به یک سرور الستیکس وصلش کنید

گیت وی های نیوراک می تونند با کیفیت و کارایی خیلی بالا تا 98 خط شهری به شما سرویس بدند.

6. تشکرها از این نوشته :

mostafard30 (20-04-2015)

تشکر شده 29 بار در 22 پست
      انتخاب سانترال پاناسونیک بسیار کار خوب و بی دردسری.به راحتی هم میشه با استفاده از کارتهای pri به یک سرور الستیکس متصل بشه . بنده شاید بیش از 10 پروژه مشابه شما داشتم.فقط بهتون پیشنهاد میدن بجای TDA100 از مدل بالاتر TDA100D استفاده کنید تفاوت قیمت کمی داره ولی کارایی بالاتر.اگه پول بیشتری هم هزینه کنید میشه از مدلهای TDE بهره ببرید که خیلی بهتر میشه .از ما انتظار نداشته باش روش کانفیگ این دو دستگاه رو در همینجا بهتون آموزش بدیم.چون کار واقعا نشدنی .

موفق باشی

8. تشکرها از این نوشته :

mostafard30 (20-04-2015)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
      نقل قول نوشته اصلی توسط sound نمایش پست ها
      انتخاب سانترال پاناسونیک بسیار کار خوب و بی دردسری.به راحتی هم میشه با استفاده از کارتهای pri به یک سرور الستیکس متصل بشه . بنده شاید بیش از 10 پروژه مشابه شما داشتم.فقط بهتون پیشنهاد میدن بجای TDA100 از مدل بالاتر TDA100D استفاده کنید تفاوت قیمت کمی داره ولی کارایی بالاتر.اگه پول بیشتری هم هزینه کنید میشه از مدلهای TDE بهره ببرید که خیلی بهتر میشه .از ما انتظار نداشته باش روش کانفیگ این دو دستگاه رو در همینجا بهتون آموزش بدیم.چون کار واقعا نشدنی .

موفق باشی
      دوست عزیز. با سانترال پاناسونیک هم میشه به موبایل داخلی داد ؟

تشکر شده 29 بار در 22 پست
      نه متاسفانه نمیشه.چون پاناسونیک از سیستم کدک مخصوص به خودش استفاده میکنه و با این نرم افزارهای معمولی نمیشه باید حتما از گوشیهای پاناسونیک استفاده کنید .

تشکر شده 0 بار در 0 پست
      سلام
      اگه میخواهید یه داخلی پاناسونیک روی گوشی موبایل داشته باشید باید امکانات زیر را داشته باشید :
      1. سانترال پاناسونیک سری TDE
      2. کارت DSP
      16 کانال یا 64 کانال
      3. لایسنس SIP Extention
      از تک یوزر تا 16 یوزر هست که این لابسنس روی اس دی کارت نصب میشه
      4. آی پی ولید برای سرور TDE
      5. نصب اپلیکیشن Sip روی گوشی موبایل اندرویدی مثل zoippe sip phone یا Media5 sip phone
      و اتصال به اینترنت و انجام تنظیمات مربوط به اکانت
      ویرایش توسط Arian11 : 16-05-2017 در ساعت 01:00

مدیر ارشد
      تشکر شده 11 بار در 11 پست
      سلام
      بهترین راهکار برای ساختار سناریو مورد نظر شما در صورت عدم امکان تامین بودجه لازم برای پیاده سازی پروژه مبتنی بر الستیکس، تلفیقی از سانترال سری TDE به همراه الستیکس هستش...
      در داخل سایت ویپ ایران یک مقاله درباره چگونگی برقراری ارتباط بین پاناسونیک و الستیکس قرارداده شده که منبع خوبی برای جهت دادن به تنظیمات شما خواهد بود.
      https://www.voip-iran.com/elastix/el...nic-connection
      شرح مفصلی از مراحل مختلف انجام تنظیمات و سخت افزارهای مورد نیاز متناسب با سناریو شما که باید بصورت دقیق و کارشناسی بررسی و پیشنهاد داده بشه و درنهایت هم بعنوان یک پروژه جامع تنظیم و پیاده سازی بشه، قاعدتا در قالب چند خط و جمله امکانپذیر نیست و بهتر هستش در این زمینه از دانش و مهارت متخصصین با تجربه بهره گیری نمایید.

برچسب برای این موضوع

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
    • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
    • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
    • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
    •