شنیده بودم چندماهی هست که مخابرات سیپ فونsip ارایه میکنه,خوب من گفتم خیلی خوب میشه که برم مخابرات و یه خط سیپ فون دریافت کنم و اکانتو بزنم تو موبایلم و با استفاده از اینترنت سیمکارتم از این امکان استفاده کنم هم تماسم ارزونتر هست و هم یه خط تلفن ثابت هم تو گوشیم هست که هرجای ایران بودم میتونم ازش استفاده کنم امروز شاد وخندان رفتم مخابرات همون جلوی مخابرات دیدم یه کاغذ پرینت شده چسبونده بودند که زده بود خط تلفن sipphone در این مرکز تلفن به قیمت ۵۰ هزارتومن ارایه میشود کلی خوشحال شدم گفتم الان میرم ۵۰ تومن میدم و یه خط sip فون دریافت میکنم و فقط از این به بعد فقط پول تلفن میدم +هزینه اینترنت سیمکارتم,رفتم داخل و پرسیدم متصدی گفت یه خط تلفن باید داشته باشی وگرنه ۲۵۰ هزارتومن باید بدی برای خط تلفن و اینترنت هم زوری باید از خود مخابرات بگیری و ۵۰ تومن هم بابت سیپ فون میدی یعنی هم یه خط تلفن زوری و اینترنت زوری رو باید بگیری تا بهت سیپ فون بدهند,یک نفر نیست بگه آخه برادر من الان براحتی میشه با برنامه های مختلف مثل اسکایپ و ایمو و واتس اپ و غیره بدون نیاز به خط تلفن و پرداخت قبض تلفن و بدون هیچگونه دردسر وفقط با اینترنت از هرجای دنیا مکالمه صوتی و تصویری داشت آخه شما چی پیش خودتون فکر کردید این سیپ فون برای زمانی بود که شبکه و برنامه های اجتماعی نبود, کلا هرچیزی که انحصاری باشه همینه بطور مثال اگه ایرانسل نبود الان ما باید برای ثبتنام سیمکارت تو صف می ایستادیم و چندین ماه هم تو نوبت دریافت و چیزی هم بنام ۳جی و ۴جی نداشتیم.هدفم از این پست درد دل و درخواست نظر و پیشنهاد شما عزیزان بود,تشکر